ebook, przeczytane, przeczytane2019, recenzja

#1 „Takie rzeczy tylko z mężem” Agata Przybyłek

1-takie-rzeczy-tylko-z-mezem-agata-przybylek
Dzisiaj przychodzę z książką, do której miałam dwa podejścia. Przyznaję się bez bicia, że za pierwszym razem totalnie nie przypadła mi do gustu. O książce „Takie rzeczy tylko z mężem” dowiedziałam się od mojej koleżanki z pracy, która także jest zapaloną czytelniczką. W przeciwieństwie do mnie nie lubi kryminałów, za to jej czas zajmują książki z gatunku literatura współczesna, a czasami nawet zwykła młodzieżówka. Ja do tego przekonana nie byłam, ale jak już pewnie zauważyliście lubię poznawać nowe „światy”.
Pierwsze podejście skończyło się na samym początku. Z tego co pamiętam przebrnęłam przez dwa bądź trzy rozdziały i zwyczajnie stwierdziłam, że to mega banalna książka, na którą szkoda czasu. No cóż, może miałam zły dzień, może nie zrozumiałam jej głównego przesłania. W końcu główna bohaterka Zuzanna chciała odzyskać uwagę swojego męża. Jak miałam wczuć się w jej sytuację jak wtedy jeszcze nie byłam żoną? 😀 Tak czy siak, ostatnio robiłam „porządki” na czytniku i znalazłam tego ebooka. Powiedziałam sobie „a co mi szkodzi, spróbuję jeszcze raz”. I to była moja najlepsza decyzja od początku roku i nawet nie wiecie jak teraz się z tego cieszę.
Fabuła książki wydaje się oczywista. Po czterech latach małżeństwa żona czuje się niekochana, pragnie uwagi męża, dla którego ważniejsi są mecze i koledzy. Mają czteroletniego synka Marcela, który wydawać by się mogło utrzymuję to małżeństwo. Pewnego dnia Zuzanna wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Beatką wpadają na pomysł „odzyskania męża”. Z tej okazji Zuzka kupuje sobie seksowną bieliznę, planuje randki, które okazują się totalną katastrofą oraz mówi półsłówkami jak bardzo brakuje jej bliskości.
Natomiast Ludwik jakby grochem o ścianę. Nie widzi problemu, uważa, że jego żona przesadza i dla niego wszystko jest w najlepszym porządku. Jednym uchem mu wlatuje, drugim wylatuje. – W tym momencie nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo mnie wkurzała jego osoba i podejście przez całą książkę. Gdybym ja miała takiego męża – skończyłby marnie!
Na dodatek pojawia się siostra Ludwika, z którą Zuza nie ma zbyt dobrego kontaktu. Na siłę chce sprowadzić do nich swoją córkę, aby w spokoju pojechać z nowym facetem na wakacje. Postawia ich praktycznie przed faktem dokonanym, ponieważ Kasia zjawia się już następnego dnia z walizką zapakowaną na całe trzy miesiące. Nastolatka nie zostaje zbyt dobrze przyjęta we wsi z uwagi na czarne ubrania, glany i ćwieki, które nie symbolizują spokojnej, poukładanej nastolatki. Sąsiedzi nie są zadowoleni i za wszelką cenę będą chcieli uprzykrzyć im życie. Jakby nie było większych problemów! Na drodze Zuzki zostaje postawiony również jej kolega z pracy Marek – przystojny wuefista, który rozstał się ze swoją dziewczyną i tymczasowo z braku swojego kąta zamieszkuje z nimi.
Totalny galimatias, a w tym wszystkim nieszczęśliwa i samotna Zuzanna nie pragnąca niczego bardziej niż kochającego męża, długiego wyjazdu i bliskości, której tak dawno nie doświadczyła. W walce o męża wpada na masę komicznych pomysłów, które nie jedną z nas na pewno by zaskoczyły. Jakie efekty przyniosą starania? Czy Kasia zaaklimatyzuje się w nowym miejscu i czy wścibscy sąsiedzi ją zaakceptują? 🙂 No i najważniejsze pytanie: Czy przystojny wuefista Marek nie namąci w małżeństwie Zuzanny i Ludwika? Przeczytajcie, a na pewno nie pożałujecie.
Czytając tę książkę uśmiech nie schodził mi z twarzy. Autorka pokazała wszystkie problemy, z którymi spotykamy się na co dzień. Z przyzwyczajeniem, obowiązkami domowymi, które stają się ważniejsze od bliskości z drugą osobą, o braku akceptacji osób wyróżniających się chociażby ubiorem czy wyznawaną wiarą. Pokazują kryzysy małżeńskie, które wydaje mi się prędzej czy później pojawiają się w każdym małżeństwie. Do tego jest to przedstawione w sposób zabawny i ciekawy. Moim zdaniem można wyciągnąć kilka wniosków z tej książki i myślę, że właśnie o to chodziło autorce. Idealna książka na spokojny wieczór dla osoby, która ma dosyć kryminalnych zagadek i chce czegoś lekkiego 🙂
Jest to moje pierwsze spotkanie z Agatą Przybyłek, lecz na pewno nie ostatnie. Na moją półkę ląduje druga część serii, czyli „kobiety wzdychają częściej” i mam nadzieję, że również nie zawiodę się. Moja ocena 7/10
4 Comments

4 Comments

 1. Anna Idczak
  16/08/2019 at 12:38 pm

  Autorki nie znam, ale zaciekawiłaś mnie tą książką 🙂 Pozdrawiam 🙂

 2. Iwona
  16/08/2019 at 2:42 pm

  Zdarzyło mi się już mieć drugie podejście do jakieś książki i okazało się to słusznym wyborem. Tej autorki nie znam, ale sprawdzę w bibliotece czy są jakieś jej książki 🙂

 3. Kasia ♥
  17/08/2019 at 8:00 am

  Cieszę się 🙂

 4. Kasia ♥
  17/08/2019 at 8:01 am

  Ja taką sytuację miałam po raz pierwszy i to lekcja dla mnie, aby nie skreślać lektury tylko po czasie spróbować spojrzeć na nią jeszcze raz, inaczej 🙂

  U siebie nie widziałam niestety żeby była dostępna w bibliotece, ale warto zobaczyć! 🙂

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*