ebook, przeczytane, przeczytane2019, recenzja

#3 „Milion nowych chwil” – Katherine Center

3-milion-nowych-chwil-katherine-center
Walentynkowy wieczór oraz romantyczny lot samolotem, podczas którego mężczyzna jej życia postanawia się oświadczyć. Czy może być coś piękniejszego? Raczej nie, jednak radość nie trwa zbyt długo. Podczas lądowania dochodzi do wypadku. Margaret budzi się w szpitalu i od tej pory jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Na szczęście są przy niej rodzice, którzy wspierają ją od samego początku. Natomiast narzeczony Chip wychodzi bez szwanku, zmaga się poczuciem winy, przez co oddala się od narzeczonej, uciekając w alkohol.
Po kilku dniach okazuje się, że oparzenia ręki i szyi to najmniejsze zmartwienie. Podczas uderzenia doszło do uszkodzenia kręgosłupa i Margaret prawdopodobnie już nigdy nie stanie na nogi.
Niespodziewanie w  szpitalu pojawia się siostra Margaret, Kitt, z którą nie miała kontaktu od ponad trzech lat. Podczas spotkania na jaw wychodzą tajemnice rodzinne, siostra wyjawia powód przez który wyjechała bez słowa pożegnania i dlaczego nie próbowała nawiązać kontaktu z siostrą. Tajemnice z przeszłości odbijają się na całej czwórce. Natomiast na drodze Margaret staje przystojny szkot, rehabilitant, który za wszelką cenę chce zmotywować ją do ćwiczeń, jednak bardzo ciężko nawiązać z nim kontakt.


Jak potoczą się dalsze losy i czy miłość Margaret i Chipa przetrwa tą ciężką próbę? Czy w końcu uda się stanąć na nogi?

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Co przekonało mnie do przeczytania tej książki? Ciekawy opis oraz ocena innych czytelników. To historia o miłości, przebaczaniu i radzeniu sobie z przeciwnościami losu na które nie mamy wpływu. To opowieść o chorobie, walce o każdy dzień z nadzieją, że pewnego dnia paraliż ustąpi i wszystko wróci do normy. Chwilami wzruszająca, za chwile zabawna i poważna.
Moja ocena 8/10
3 Comments

3 Comments

 1. Iwona
  24/08/2019 at 6:54 pm

  Lubię opowieści, w których pojawia się motyw choroby. Zawsze to dla mnie bardziej emocjonalne.

 2. Rosemary Littletoe
  26/08/2019 at 8:18 am

  Książka już prawie miesiąc czeka na mojej pólce i ciągle jakoś czasu brak…

 3. Agnieszka Kaniuk
  12/10/2019 at 6:02 pm

  Książka czeka w mojej biblioteczce i jestem jej bardzo ciekawa. 😊

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*