przemyślenia przy kawie

Urlop w domu – to nie odpoczynek?

urlop-w-domu-to-nie-odpoczynek
Gdy wypisywałam kartę urlopową wszyscy współpracownicy zaczęli dociekać gdzie wybieramy się na dwutygodniowy odpoczynek. Moja odpowiedź brzmiała „nigdzie, zostajemy w domu”, po czym wszyscy patrzyli na nas jak na kosmitów. I tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie: „czy urlop w domu to coś złego?”. Moim zdaniem to dobra opcja na całkowity odpoczynek.
Jasne, fajnie byłoby wyjechać do ciepłego kraju pod palmy (chociaż w tym roku Polska stała się miejscem nieco egzotycznym), ale sama wiem po sobie, że jest więcej zachodu (pakowanie, podróż, zwiedzanie itp) niż odpoczynku. Teraz pewnie większość z Was pomyśli co ja wypisuję, ale osobiście potrzebowałam tych dwóch tygodni na zebranie sił i pobyt w domu bardzo mi w tym pomógł. Można powiedzieć, że odpoczęłam za wszystkie czasy, więc te dwa tygodnie nie poszły na marne. W międzyczasie zrobiłam generalny przegląd szafy (to nic, że po dwóch dniach pojechaliśmy na zakupy i tyle samo ile wyrzuciłam rzeczy – tyle doszło nowych :D). Zrobiłam generalny porządek w pozostałych szafkach, przeczytałam trzy książki i nadrobiłam seriale. A przede wszystkim, co dla mnie najważniejsze – odpoczęłam, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Potrzebowałam tego wyciszenia i chwili oddechu od konfliktowych pacjentów i czasami marudnych współpracownic. Miałam dość narzekań lekarzy, pielęgniarek – serio, to są chyba najbardziej narzekający ludzie na świecie.
Poza tym nawet jakbym chciała gdzieś pojechać, to niestety mój mąż nie miał urlopu więc albo pojechałabym sama, albo w ostateczności z mamą, która tak jak ja potrzebowała oddechu i wyciszenia.
Nie uważam, że na urlopie w domu nie można odpocząć. Wręcz przeciwnie, ja odpoczęłam bardzo i pewnie nie jeden taki urlop przed nami. Co prawda w przyszłym roku chcemy gdzieś pojechać już w trójkę, a co z tego wyjdzie – zobaczymy 🙂
5 Comments

5 Comments

 1. Iwona
  31/08/2019 at 3:05 pm

  Lubię wypoczywać z domu. Mogę nadrobić chociażby zaległości książkowe czy pobyć z przyjaciółmi. na co dzień nie zawsze jest na to czas.

 2. Rosemary Littletoe
  01/09/2019 at 8:09 am

  Nie chodzi o to gdzie spędzamy urlop, tylko jak go spędzamy. Ja uwielbiam odpoczywać w domu 🙂

 3. Kasia ♥
  02/09/2019 at 8:01 pm

  Dokładnie, czasami dobrze się "wyciszyć" i odpocząć 🙂

 4. Kasia ♥
  02/09/2019 at 8:01 pm

  I to jest najprawdziwsza prawda 🙂

 5. Olka
  18/09/2019 at 11:41 am

  Powiem tak – wszędzie można odpocząć, trzeba tylko chcieć. Niezależnie od tego czy wybierzesz urlop w domu, na działce, nad morzem czy za granicą. Wszystko kwestia upodobań 🙂 Cieszę się, że udało Ci się zrelaksować i nabrać sił 🙂

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*