ebook, przeczytane, przeczytane2019, recenzja

#4 „Obserwuje Cię” Teresa Driscoll

4-obserwuje-cie-teresa-driscoll
Dzisiaj witam Was książką, którą czytałam w zeszłym roku. Bardzo polecam jeśli lubicie książki z tzw. dreszczykiem emocji 🙂
Jest lipcowy, spokojny dzień. Elle Longfield podczas podróży pociągiem spotyka dwie młode dziewczyny. W pewnym momencie dosiada się do nich dwóch młodych mężczyzn. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby podczas rozmowy Elle nie podsłuchała, że właśnie wyszli z więzienia. Dziewczyny są nimi zafascynowane, co wydaje się normalne w tym wieku. Podczas podróży Sarah (jedna z dziewczyn) wdaje się w intymną sytuację z jednym z chłopaków. Gdy Elle opuszcza pociąg czwórka dalej przebywa w swoim towarzystwie. Gdy następnego ranka Elle włącza wiadomości – zamiera. Na ekranie jest zdjęcie Anny (drugiej dziewczyny) oraz informacja o jej zaginięciu. W głowie naszej bohaterki automatycznie pojawia się myśl, że to spotkani mężczyźni stoją za całą sprawą.Czy aby na pewno?
Druga z przyjaciółek wraca do domu. Staje się cicha, wycofana i nie orientująca się w całej sytuacji. Po kilku dniach Elle nie wytrzymuje i udaje się na policję. Zeznaje iż widziała nastolatki z podejrzanymi chłopakami, dając tym samym trop w ich kierunku. Niestety śledztwo nie przynosi rezultatów, nie ma żadnych śladów ani punktu zaczepienia. Spotkani młodzi mężczyźni mają alibi, co wyklucza ich z grona podejrzanych. Rodzina dziewczyny jest zdruzgotana, bezsilna. A przyjaciółka próbuje odebrać sobie życie.
Mija rok. Podczas tego czasu do mediów wypływa tożsamość Elle i od tej pory zostaje uważana za świadka, który widział co się święci, a nie zareagował. I właśnie wtedy Elle zaczyna otrzymywać anonimy. „Czemu nic nie zrobiłaś”, „To Twoja wina”, „Obserwuje Cię”. Kobieta jest załamana, nie potrafi sobie z tym poradzić i co najgorsze boi się przebywać sama. Policja wszczyna śledztwo i od tej pory akcja nabiera tempa. Pojawiają się nowe poszlaki, nowe zeznania i osoby zamieszane w porwanie. Jak to się skończy? Kto okaże się sprawcą i jaki miał motyw? I najważniejsze pytanie: Czy Anna żyje? Przeczytajcie, a na pewno nie pożałujecie :))
Książka bardzo fajna,trzymająca w napięciu do samego końca. Pisana w sposób łatwy i przyjemny. Szybko się czyta i co najważniejsze czytelnik angażuje się w całą sprawę. Rozdziały pisane są z kilku perspektyw. Świadka czyli kwiaciarki Elli, przyjaciółki, ojca ofiary, prywatnego detektywa oraz samego sprawcy czyt. obserwatora. Jeśli lubicie kryminał z dużą dawką psychologii – ta książka jest zdecydowanie dla Was 🙂
2 Comments

2 Comments

  1. rina
    06/10/2019 at 11:34 am

    Historia skojarzyła mi się nieco z prawdziwym zaginięciem pewnej dziewczyny sprzed kilku lat, u nas w Polsce. Ale tylko z początku. Jak się przebiję przez setki książek na mojej liście to sięgnę po ten tytuł.

  2. Kasia ♥
    12/10/2019 at 10:12 am

    Polecam 🙂 A ja chyba nie słyszałam o tym wydarzeniu, bo zapewne też bym skojarzyła, hmmm… 🙂

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*