ebook, przeczytane, przeczytane2019, recenzja

#7 „Winny jest zawsze mąż” Michele Campbell

7-winny-jest-zawsze-maz-michele-campbell
Trzy przyjaciółki, tajemnice i kłamstwa. Poznają się na pierwszym roku studiów po czym stają się nierozłączne. Każda z nich jest inna, ma inne priorytety i poglądy. Jednak mimo tych różnic i kłótni, które miedzy nimi powstają zawsze wracają do tego samego punktu i są na dobre i na złe. Wydaje się, że nic nie może ich rozdzielić, a one przysięgają sobie, że zawsze będą się wspierać.
Kate pochodzi z bogatego domu. Ma ojca, który spełnia każdą jej zachciankę – do pewnego czasu. Nie zależy jej na studiach, woli imprezy z chłopakami. Zakochuje się bez pamięci w Lucasie, który pewnego wieczoru ginie w tragicznych okolicznościach.
Jenny bardzo ambitna i poukładana dziewczyna. Zawsze pomocna i otwarta. Najbardziej dojrzała z całej trójki. Natomiast Aubrey jest z nich najbiedniejsza. Nie ma pieniędzy, ledwo wiąże koniec z końcem. Musiała wyjechać z domu rodzinnego, zostawiając schorowaną matkę w domu rodzinnym.  Ma kompleksy i trudności w nawiązywaniu kontaktów. Po poznaniu Kate i Jenny wydaje jej się, że nic lepszego ją spotkać nie mogło.
Dziewczyny razem przeżywają studenckie lata, imprezują i rywalizują o chłopaków.
Dwadzieścia lat później poznajemy ich obecne życie. Wszystkie mają mężów, Jenny i Aubrey mają także dzieci. Przychylność ojca Kate zmieniła się, przez co postanowiła związać się z bogatym Griffem, który zapewniał jej wszystko czego chciała.
Pewnego dnia policja dostaje wezwanie na miejsce wypadku. W rzece znajdują ciało kobiety –  jednej z przyjaciółek, która najprawdopodobniej popełniła samobójstwo. Jednak po badaniach okazuje się, że do jej śmierci przyczyniła się osoba trzecia. Rozpoczyna się śledztwo i bardzo szybko wychodzą na jaw prawdziwe oblicza ich przyjaźni, która z czasem przerodziła się w nienawiść. Co takiego się wydarzyło i poróżniło nierozłączne przyjaciółki? Czy faktycznie ktoś przyczynił się do śmierci jednej z nich?
Książka długa, interesująca i ciekawa. Do ostatnich stron nie wiadomo co tak naprawdę się wydarzyło. Takie lubię najbardziej kiedy wydaje mi się, że wszystko jasne – wtedy okazuje się jak bardzo się myliłam. Bardzo dobrze zachowany klimat. Powieść jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich opowiada właśnie o czasach studenckich, druga o obecnych wydarzeniach. Bardzo dokładnie poznajemy główne bohaterki i w każdej z nich jest coś, co nas przyciąga. Z czystym sumieniem polecam tę książkę, jednak przygotujcie się – jest długa (przynajmniej dla mnie taka była). W pewnym momencie miałam wrażenie, że autorka za bardzo ciągnie tą historię jednak jak cała akcja się rozkręciła… doceniłam to 🙂
Moja ocena 7/10 🙂
4 Comments

4 Comments

 1. Agnieszka Kaniuk
  27/10/2019 at 4:43 am

  Mam w planach tę książkę, jednak obawiam się znużona tą przeciagajacą się fabułą. 😊

 2. Kasia ♥
  27/10/2019 at 8:02 am

  Mnie przez chwile zmuliła i chciałam ją szczerze odłożyć. Dobrze, że tego nie zrobiłam! 🙂

 3. Rosemary Littletoe
  28/10/2019 at 10:57 am

  Chętnie przeczytam, książka wydaje się naprawdę ciekawa 🙂

 4. Agnieszka Mycoffeetime
  29/10/2019 at 12:13 pm

  Czytałam już książki, gdzie fabuła choć porywająca, w pewnym momencie była przedobrzona. I chyba taki zabieg jest również w tej opowieści. A szkoda…
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*