przemyślenia przy kawie

Podsumowanie 2019 roku | Postanowienia noworoczne

podsumowanie-2019-roku-postanowienia-noworoczne
Witam kochani w Nowym Roku! 🙂 
Z tego miejsca chciałabym Wam życzyć wszystkiego co najlepsze. Mnóstwo cudownych chwil, ogromu miłości i obecności najważniejszych osób. Uśmiechu na co dzień, zdrowia, które jest najważniejsze i spełniania marzeń. Pamiętajcie, warto walczyć o swoje marzenia. Wyznaczajcie sobie cele i dążcie do ich realizacji ♥
Jaki był 2019 rok?
Wracając do minionego roku, który przynajmniej dla nas był wyjątkowy chciałabym wyszczególnić kilka chwil, które najbardziej zapadły mi w pamięć. Przede wszystkim nasza wymarzona, długo wyczekiwana podróż poślubna na Gran Canarie. Bardzo często wracam wspomnieniami do tych chwil. Wtedy uśmiech nie schodzi mi z twarzy, a zdjęcia (jednak co na papierze fotograficznym, to cudowna pamiątka) wywołują nadal masę pozytywnych emocji.
W pierwszej połowie roku odniosłam także sukcesy w pracy, z czego jestem bardzo dumna i wiem, że to moje miejsce na ziemi. Dowiedziałam się także, kto jest dobrym „kompanem” do pracy, a kogo lepiej unikać dla własnego dobra.
Końcówka maja była naprawdę wyjątkowa, gdy na teście ciążowym zobaczyliśmy dwie kreski. Od tamtej pory już nic nie jest takie samo, a ja nie mogę się doczekać maleństwa, które nada temu wszystkiemu jeszcze większy sens.
Z początkiem czerwca brałam udział w cudownej wycieczce z pracy do Szwajcarii Saksońskiej, z której defakto nie wrzuciłam tutaj ani jednego zdjęcia (skandal!). Jednak musicie mi to wybaczyć, bo zarówno w jej trakcie jak i zaraz po niej miałam ten „gorszy” etap ciąży i szukałam dla siebie tylko miejsca żeby się zaszyć i przetrwać pierwszy trymestr.
Wakacje spędziliśmy na miejscu z racji mojego stanu. Jednak nie narzekam. Grillowanie na działce z rodziną to fajna opcja.
Po wakacjach zaczęliśmy kompletować wyprawkę. Wybór łóżeczka, wózka, przewijaka i innych niezbędnych rzeczy to cudowny czas. Na szczęście wraz z mężem byliśmy dosyć zgodni i wszystko przebiegło spokojnie. Już na początku jesieni mieliśmy praktycznie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Później został nam tylko szał zakupów jeśli chodzi o ciuszki, buteleczki, smoczki. Jak wiadomo najchętniej wykupiłabym wszystko, a do pepco powinni zrobić dla mnie zakaz wstępu 🙂
Pod koniec roku wykupiliśmy nasze mieszkanie z czego cieszę się niezmiernie. Teraz mamy swoje własne M. Obchodziliśmy także naszą pierwszą rocznicę ślubu, a tuż przed sylwestrem dowiedzieliśmy się, że nasza Mała kruszynka może pojawić się już za trzy tygodnie. Co mnie nie ukrywam nieco zaskoczyło, ale tak naprawdę nie mogę się doczekać aż weźmiemy ją w ramiona, pocałujemy i zapewnimy o naszej nieskończonej miłości. To będzie trudny, ale i piękny czas. 
No i na sam koniec, podsumowanie przeczytanych książek. Liczba 55 książek nie powala, jednak ja jestem zadowolona. Mogło być znacznie gorzej. Poza tym to nie liczba jest ważna, ale przeżyte emocje podczas czytania, a tego z pewnością mi nie brakowało.
2020 rok jakie postanowienia? 
Chcę być szczęśliwa, po prostu. Nie marzę niczym innym jak o zdrowiu dla Niuni i najbliższych mi osób. Gdy będzie to – będzie wszystko. Chcę być szczęśliwą i spełnioną mamą. Będę robić wszystko co w mojej mocy, aby sprostać temu wyzwaniu. Chociaż wiem, że będą łzy, lamenty, ale po każdej burzy wychodzi słońce. Będziemy musiały poznać się nawzajem i przetrwać ten pierwszy, podobno najtrudniejszy okres. Wiem, że mogę liczyć na rodzinę, która jest dla mnie wszystkim dlatego aż tak bardzo się nie boję. Jestem ciekawa, jak i nieco przerażona.

Chciałabym także pojawiać się tutaj częściej, czego nawet sobie nie mogę obiecać. Wiem jedno, zawsze – nie ważne po jakim czasie nieobecności będę tutaj wracać. To moje miejsce, mój azyl i odskocznia od rzeczywistości 🙂

Trzymajcie się!

Już niebawem pierwsze recenzje książek, które obecnie pochłaniam jak odkurzacz! 🙂

9 Comments

9 Comments

 1. Agnieszka Kaniuk
  02/01/2020 at 4:52 pm

  Niech w 2020 roku: zdrowie okaże się niezawodnym kompanem, radość uwije sobie w Twoim domu wygodne gniazdko, szczęście zamieszka na dłużej, powodzenie uzna, że jest pod dobrym adresem, marzenia zmienią się w wydarzenia, a portfel z pieniądzmi wreszcie nie będzie mógł się domknąć. Szczęśliwego Nowego Roku 2020.

 2. Anna Idczak
  02/01/2020 at 8:38 pm

  Oj zdecydowanie Pepco dla kobiet w ciąży powinno być zamknięte 😛 Ja również tam poszalałam z dziecięcą wyprawką 😛 Życzę szczęśliwego rozwiązania 🙂

 3. Agata
  03/01/2020 at 6:42 am

  Widzę, ze to był dla Ciebie udany rok. Gratuluje maluszka. Dużo dobrego w Nowym Roku 🙂

 4. Prymulka
  08/01/2020 at 6:52 pm

  To życzę ci, aby już aktualny rok okazał się równie dobry jak poprzedni, a podejrzewam, że może być jeszcze lepszy (a na pewno inny!) za sprawą Niuni 🙂

 5. Kasia ♥
  12/01/2020 at 4:13 pm

  Dziękujemy bardzo ♥

 6. Kasia ♥
  12/01/2020 at 4:14 pm

  Mnie chyba czeka jeszcze jeden "skok na pepco" 😀

 7. Kasia ♥
  12/01/2020 at 4:14 pm

  Dziękujemy i wzajemnie, zdrowia i sukcesów! ♥

 8. Kasia ♥
  12/01/2020 at 4:15 pm

  Na pewno będzie wyjątkowy i cudowny, mimo tych złych chwil, które pewnie też będą 🙂

  Damy radę, dziękuję ♥

 9. Olka
  13/01/2020 at 5:10 pm

  Bardzo pozytywny post! Wprost emanuje z Ciebie radość.
  Życzę Ci wszystkiego dobrego na ten rok. Oby dopisywało zdrowie całej Twojej rodzinie, żeby było szczęście, spokój i miłość.
  To był intensywny, ale i piękny rok dla Ciebie. Oby kolejny był jeszcze piękniejszy. Choć będzie dużo bardziej intensywny.
  Bo macierzyństwo, to na prawdę jest trudna droga. Bardzo trudna. Ja nie straszę, bo to bez sensu. Ja tylko mówię z własnego doświadczenia i tak jak sama czuję.
  Też myślałam, że maleństwo jest dopełnieniem radości, że uśmiech wynagradza trudy. Owszem, wiedziałam że będą cięższe momenty, gorsze dni, nieprzespane noce itd. Ale rzeczywistość okazała się dużo, dużo cięższa niż się tego spodziewałam. A uwierz mi, ja nie oczekiwałam, że macierzyństwo jest zawsze piękne, kolorowe i spełniające.
  To temat rzeka 😀

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*