ebook, przeczytane, przeczytane2019, recenzja

#13 „Noc kiedy umarła” Jenny Blackhurst

13-noc-kiedy-umarla-jenny-blackhurst
Ślub z ukochanym mężczyzną to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu każdej kobiety. Podczas wesela Evie w przepięknej i zwiewnej sukni ślubnej oddala się od sali i swoich najbliższych, staje na klifie, patrzy w dół po czym skacze w przepaść.
Świadkowie z daleka widzą całe zajście, jednak nikt nie wie co sie stało po drugiej stronie. Fale morza porywają ciało, które nigdy nie zostanie odnalezione. Na pomoc zrozpaczonemu panu młodemu. Richardowi przychodzi Rebecca, wieloletnia przyjaciółka Evie. Wspiera go w najgorszych chwilach i sprawia, że Richard mimo wszystko potrafi funkcjonować.

Rozpoczyna się śledztwo, głównym podejrzanym zostaje mąż jednak nie ma jednoznacznych dowodów na jego udział. Natomiast on sam stara się wszystko zrozumieć i dąży do prawdy. Na jaw wychodzą sprawy z przeszłości. Konflikty rodzinne, dawna miłość Evie i mroczne tajemnice z jej nastoletniego życia.
Ponadto niespełna miesiąc po tym tragicznym wydarzenia przyjaciółka Rebecca otrzymuje na portalu społecznościowym zaproszenie od zmarłej Evie oraz wiadomości: „Mogłaś mnie uratować”. Kto stoi za tymi wiadomościami? Rebecca od początku wiedziała co się stało i dlaczego Evie postanowiła skoczyć, jednak nie mogła tego nikomu wyjawić. Dlaczego?
Książka pochłonęła mnie niemal całkowicie. Nie mogłam przestać jej czytać dlatego jest to jedna z nielicznych książek, którą przeczytałam w jedno popołudnie. Trzymała mnie w napięciu do samego końca. Jest ciekawa, intrygująca i zaskakująca. Tak, zakończenia się takiego nie spodziewałam. Jedna z lepszych książek tego gatunku, którą miałam przyjemność przeczytać. Z chęcią sięgnę po inne powieści tej autorki.
Moja ocena to zdecydowanie 10/10 🙂
1 Comments

1 Comments

  1. Buba
    08/01/2020 at 6:02 pm

    what a great post 🙂 I follow you on gfc # 31 ,follow back?
    xoxo, Buba

    https://bubasworld.blogspot.com/

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*