ebook, przeczytane, przeczytane2020, recenzja

#15 „Anioł stróż” – Nicholas Sparks

15-aniol-stroz-nicholas-sparks
Julie w wieku dwudziestu pięciu lat zostaje wdowa. Wydaje jej się, że świat na dobre się zawalił zawalił i już zawsze będzie sama. Pewnego dnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia puka do jej drzwi kurier. Przynosi pudełko, które Julie po chwili otwiera. Znajduje w nim list i „najbrzydszy szczeniak” jakiego kiedykolwiek widziała, który mieści jej się na dłoni. Okazuje się, że wszystko zostało zaplanowane przez zmarłego męża Jima, a w liście jest całe wyjaśnienie skąd ten pomysł. Od tej pory Julie i Śpiewak (takie imię nadała mu kobieta) stają się nierozłączni. A on ma za zadanie chronić ją przed wszystkim co złe.
Pewnego dnia Julię ma dość samotności. Chce coś zmienić w swoim życiu i za radą w liście otwiera swoje serce przed nowo poznanym mężczyzna, Richardem. Na początku jest nim zafascynowana, jednak po kilku spotkaniach stwierdza, że to jednak nie to. W międzyczasie zbliża się do swojego wieloletniego przyjaciela Mike’a, którego do tej pory uważała bardziej za brata, aniżeli mężczyznę z którym mogłaby się związać. Natomiast Mike od zawsze podkochiwał się w Julie. Kiedy przyjaciele zbliżają się do siebie, Julie już wie z kim chciałaby spróbować ułożyć sobie życie.
Oznajmia wiec Richardowi, że między nimi nic nie będzie. Na pierwszy rzut oka mężczyzna przyjmuje to z godnością i pokorą, jednak po niekrótkim czasie zaczynają się dziać dziwne rzeczy w życiu Julie. Kobieta zaczyna się bać i od tej pory już nic nie jest takie samo… kobieta jest w wielkim niebezpieczeństwie.
Bardzo emocjonująca książka, od której nie mogłam się oderwać. Zwroty akcji, intrygi, a w tym wszystkim wielkie miłosne uniesienia. Powiedziałabym, że jest to romans z nutą thrillera psychologicznego. Uwielbiam takie połączenie. Jak potoczą się losy bohaterów i czy Julie zazna w końcu spokoju, o którym tak marzyła?
Odkąd pamiętam uwielbiam twórczość Nicholasa Sparksa, jednak z wielu książek, które miałam przyjemność czytać ta jest zdecydowanie na pierwszym miejscu. Wiem, że na długo zapadnie w mojej pamięci, a na myśl o zakończeniu zawsze będę miała łzy w oczach.
Moja ocena: 
7 Comments

7 Comments

 1. Iwona
  11/01/2020 at 5:49 pm

  Też lubię książki Sparksa. Tytuł i fabuła coś mi mówią, tylko teraz nie pamiętam czy czytałam książkę, czy tylko jakąś recenzję.

 2. Agnieszka Kaniuk
  11/01/2020 at 7:10 pm

  Uwielbiam książki tego autora. Ta jeszcze przede mną, ale to tylko kwestia czasu. 😊

 3. Kasia ♥
  12/01/2020 at 9:13 am

  Bardzo polecam 🙂 Film na podstawie tej książki byłby również dobry 🙂

 4. Kasia ♥
  12/01/2020 at 9:14 am

  Ja też! A dopiero jak weszłam na lubimyczytać dotarło do mnie ile jeszcze jego dzieł nie przeczytałam 😀

 5. Rosemary Littletoe
  13/01/2020 at 8:10 am

  Czytałam jedną książkę autora i chociaż mi się podobała, to nie zachwyciła mnie jakoś specjalnie. Może muszę przeczytać coś jeszcze, żeby na dobre się wkręcić 🙂

 6. Agnieszka Mycoffeetime
  17/01/2020 at 8:09 pm

  Czytałam tylko jedną książkę tego autora i….to nie jest dla mnie. Nie złapałam tej magii Sparksa…
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

 7. Gosia-Stare Pianino
  24/02/2020 at 9:19 am

  lubię książki tego autora więc i tę muszę przeczytać:)

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*