ebook, przeczytane, przeczytane2019, recenzja

#18 „Surogatka” Louise Jensen

18-surogatka-louise-jensen

Książka Surogatka opowiada o parze młodych ludzi, którzy nie pragną nic tak bardzo jak posiadanie dziecka. Niestety, Kat i jej mąż Nick próbowali już wszystkiego aby zostać rodzicami. Okazało się, że problem Kat jest tak poważny iż nigdy nie będzie mogła zajść w ciąże. Zrozpaczeni małżonkowie załamali się po kolejnej próbie adopcji, która nie powiodła się. Nagle, niedługo po tym na drodze Kat pojawia się przyjaciółka z przeszłości – Lisa, która jak się później okazała stała się surogatką dla jednej z par niemogących mieć potomstwa. Czy pojawienie się jej to przypadek czy zawiła intryga, która na zawsze odmieni ich życie? Po kilku dniach Lisa na tyle zbliża się do pary, aż zamieszkuje z Kat i Nickiem stając się matką ich jeszcze nienarodzonego dziecka. I właśnie wtedy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Znika biżuteria, Nick i Kat coraz bardziej się od siebie oddalają, a na dodatek wydaje się, że ktoś ich śledzi. Sprawa nabiera tempa, na jaw wychodzą sprawy z przeszłości małżonków oraz Lisy. Czy związek Kat z przeszłości i wydarzenia w których brała udział kiedyś mają coś wspólnego z pojawieniem się Lisy? Czy Kat i jej mąż zostaną w końcu rodzicami?

Książka trzyma w napięciu od początku, aż do samego końca. Ostatnie kilkanaście stron jest decydujących i wręcz pochłaniałam je całą sobą, nie sposób się od niej oderwać. Powieść jest pisana w taki sposób iż utożsamiamy się z główną bohaterką czyli Kat i przeżywamy jej rozterki jakby to były nasze problemy. Sam temat adopcji, przebiegu ciąży, kłopotów w małżeństwie i tajemnic z przeszłości jest tak interesujący iż nie chcemy się oderwać od książki. Zakończenie zaskakujące, dające do myślenia. Długo po przeczytaniu tej książki miałam takie „wow, to nie mogło się tak skończyć”. Jednak skończyło się, szkoda, że tak szybko ;))

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Louise Jensen – z pewnością nie ostatnie.

1 Comments

1 Comments

  1. Natalia
    10/04/2020 at 12:21 pm

    Mam tę książkę na liście do przeczytania. Bardzo interesuje mnie tematyka surogatek. To intrygujący i kontrowersyjny temat. Jestem ogromnie ciekawa, jak autorka się z nim rozprawiła.

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*